American LIFE ve Kocaeli Üniversitesi IEEE Öğrenci Kulübü Pitek Komitesi’nin düzenlediği “3. PİTEK (Profosyonel İş ve Teknoloji) Günleri29-30 Nisan tarihlerinde Prof. Dr. Baki Komsuoğlu Kültür ve Kongre Merkezi’nde gerçekleştirildi.

Sektörün uzmanlarını öğrenciler ile buluşturan etkinliğin açılışında konuşan Mühendislik Fakültesi Elektrik Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Ali Bekir Yıldız, günümüzde mesleki eğitimin kariyer için yeterli olmadığını belirterek, “Küreselleşen dünyada öğrencilerin

sosyalleşmesi, mezuniyet sonrası iş hayatına şimdiden hazırlanması gerekiyor o sebeple bu tür etkinlikler öğrencilerin, iş dünyasını tanımasında büyük önem arz ediyor” dedi.

2 gün boyunca IBM, Pavotek, Enosad, Pelsan, M3 Works firmalarının katılımları ile mühendislik üzerine sektörden güncel bilgiler verildi ve öğrencilerin soruları cevaplandırıldı.

Ayrıca Mavi Bilge İş Güvenliği firmasının eğitimi ile katılımcılara sertifikalı iş güvenliği eğitimi sunuldu. Etkinlik sonunda katılımcılara çekilişlerle sürpriz eğitimler verildi.